Hindistan hükümeti Bitcoin başta olmak üzere bütün kripto para birimlerini düzenlemeyi incelemek için bir uzmanlardan kurulu bir panel oluşturabilir. Henüz resmiyet kazanmamasına rağmen komitenin görevi, kriptoyu para birimi yerine dijital varlıklar olarak düzenlemenin yollarını önermek olacak.

Economic Times haberine göre, kripto paraları yasaklamak için önerilen mevzuatın son aşamalarında olduğu söylenirken, Hindistan Merkez Bankası bankaları borsalarla bağlarını koparmaya teşvik ettiğini ve Maliye Bakanlığı’nın Hindistan’da artan kripto para birimi ticareti hacmini izlediğini ve paydaşlarla potansiyel denetim riskleri hakkında konuştuğunu ifade ediliyor.

Öte yandan konuya hakim bir yetkili, “Hükümet içinde, Hindistan Maliye Bakanı Subhash Garg tarafından yapılan tavsiyelerin kripto kullanımında tam bir yasaktan ziyade yeni bir bakış açısının gerekli olduğu görüşü var” dedi.

Bilindiği üzere kripto para yasa tasarısının Meclis’e taşınması bekleniyordu ancak bilinmeyen bir sebeple ertelendi. Hem kripto para ticaretinin hem kripto para tutmanın yasaklanmasının önerildiği tasarının, temmuz-eylül ayları arasında kesin bir sonuç alınması bekleniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.