Amerikan risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper, Hindistan’ın kripto varlıkları yasaklama kararının ülkeyi 40 yıl geriye götürebileceğini söyledi.

Hindistan kripto varlıklara olan acımasız davranışlarını sürdürüyor. Çin’in kripto yasağından sonra Hindistan’da birkaç hafta önce “Kripto Para Birimlerinin Yasaklanması ve Resmi Dijital Para Birimi Faturalarının Düzenlenmesi 2019” başlıklı bir tasarı sızdırılmış ve raporun doğruluğu hükümet tarafından da onaylanmıştı.

Girişim kapitalisti ve birkaç yatırım ağının kurucu ortağı olan Tim Draper, konuyla ilgili “Aslında onlar “Biz gelişime tahammül edemiyoruz” diyorlar. Bu onları kırk yıl geriye götürür. Bunu bir de internetle yaptıklarını hayal edebiliyor musunuz? İnsanlar daha az geri kalmış bir ülkede yaşamak için Hindistan’dan ayrılacaklar. Daha iyi bir yaşam sürmek için ülkeyi terk edeceklerinden şüpheleniyorum.” şeklinde endişe dolu ifadeler kullandı.

Çin gibi Hindistan’ın da kripto varlıklara olan ‘alerjisi’ ve insanların kendi finansal varlıklarını kontrolleri altında tutmak istemeleri insanların ülkede olan güven duygusunun

Bitcoin ve kripto paraların işlem yapılması ülkede sadece sadece ağır para cezaları getirmiyor, bunun yanı sıra madenciliğini yapan, elinde tutan ya da işlem yapan kişilere ağır hapis cezaları da getiriyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.