Hint kripto para borsası CoinSwitch Kuber, yaptığı açıklamada finansman turunda 260 milyon doların üzerinde para topladıklarını belirtti ve 1,9 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştığını ifade etti.

Hükümet politikası belirsiz olduğunu belirten ve ülkedeki kripto ticaretinin popülaritesindeki artışın altını çizen CoinSwitch, yeni finansman turunun risk sermayesi şirketleri Coinbase Ventures ve Andreessen Horowitz gibi yeni yatırımcılar ile birlikte mevcut yatırımcılar Paradigm, Ribbit Capital, Sequoia Capital India ve Tiger Global’i içerdiğini aktardı.

CoinSwitch, fonu yeni ürünler ve daha fazla kullanıcı için harcayacak

Blockchain veri platformu Chainalysis’e göre, Hindistan’ın kripto para piyasası Nisan 2020’de 923 milyon dolardan Mayıs 2021’de 6,6 milyar dolara yükseldi. Hindistan’da WazirX ve CoinDCX dahil olmak üzere kripto para platformları ile rekabet eden ve 2017 yılında kurulan Bengaluru merkezli CoinSwitch, ülkede aylık 7 milyonun üzerinde aktif kullanıcı tabanı ile 10 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip.

CoinSwitch, fonları platformuna 50 milyon Hintliyi yerleştirmek ve yeni ürünler sunmak için kullanacağını söyledi. Bu, Andreessen Horowitz’in Hindistan’daki ilk yatırımıydı ve firma, kripto ağlarına daha fazla para yatırmak için Haziran ayında 2,2 milyar dolarlık yeni bir fon başlattı.

Hindistan, bu yıl Mart ayına kadar kripto para birimlerinin alım satımını yasaklayacak bir yasa tasarısını meclise sunacaktı ancak yasa tasarısının meclise getirilmesi ertelendi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!