Dünyaca ünlü hiphop sanatçısı Eminem, Nifty Gateway adllı NFT plâtformu ile iş birliği yaptı ve Shady Con adlı ilk NFT koleksiyonunu açıkladı. Eminem’in, dün yapılan açıklamada ilk NFT’sini yayınlamak için Gemini’nin sahip olduğu NFT platformu Nifty Gateway ile ortaklık kurduğu belirtildi.

Birçok ünlü komedyenin rol aldığı skeçler yaptığı ünlü Saturday Night Live (SNL) adlı şov programında yayımlanan skit’te Eminem’i canlandıran SNL oyuncu kadrosundan Pete Davidson, “Without Me” şarkısında NFT ile ilgili kısa bir çalışma yaptı. Marshall Mathers (Eminem) de bunu paylaşarak “NFT de ne? Nifty Gateway’de buna ait rehberi bulabilirsiniz” dedi.

Orijinal beat prodüksiyonunu Eminem’in yaptığı 3 farklı NFT türü satışa sunulacak. “TOOLS OF THE TRADE” ve “STILL D.G.A.F” adlı iki NFT’nin 50’şer adet baskısı yapılacak. Bu NFT’ler 5 bin dolara mâl oldu. Bunları satın alacak kişiler, ayrıca elle numaralandırılmış ve Eminem tarafından imzalanmış fiziksel bir baskısını da alacaklar. Üçüncü NFT olan “STAN’S REVENGE”in ise tek baskısı yapıldı ve bu esere ise en yüksek fiyatı veren sahip olabilecek.

NFT çılgınlığına Snoop Dogg, Weezer, A$AP Rocky, Boy George, Aphex Twin, Grimes, The White Stripes ve Kings of Leon dahil olmak üzere birçok müzisyen de katılmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!