Hollanda Ligi ekiplerinden AZ Alkmaar, kripto para alım satım platformu Bitcoin Meester ile ortaklık kurdu. Buna göre, Alkmaar, bilançosunda Bitcoin tutacak ve böylelikle bunu yapan ilk futbol kulübü oldu.

Kulübüyle 2024’e kadar geçerliliği bulunan anlaşmayla Bitcoin Meester, AZ Alkmaar ile resmi kripto para iş birliği içine girdi. Ortaklık, futbol dünyasında kripto para farkındalığını artırmayı hedefliyor. Sponsorluk bedelinin bir kısmının Bitcoin ile ödendiği açıklandı.

Bitcoin Meester CEO’su Mitchell Zandwijken, ortaklıkla ilgili “Spor ve özellikle futbol bizim için en stratejik pazarlar arasında. Bu anlaşmayla AZ tarftarlarını ve Hollandalıları kripto paralar ve Bitcoin Meester ile tanıştırmak istiyoruz.” dedi.

AZ Alkmaar yöneticisi Michael Koster de “Kripto para piyasası, son yıllarda kullanıcıların katlanarak büyümesiyle beraber patlama yaşıyor. Piyasa cazip görünüyor ancak yeni bir pazarda rehberliğe de ihtiyaç var. Herkes kripto paralara aşina değil ve Bitcoin Meester bu dünyadaki yeni kullanıcılara sorumlu bir şekilde rehberlik ediyor.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.