Holochain, kripto para yatırımcıları için Blockchain’in alternatifi olarak kabul edilmektedir. Veri merkezli küresel işlem sağlayan Blockchain’in aksine Holochain birim merkezli çalışarak belirli hedefleri gerçekleştirmeyi planlıyor. Hız ve uyum sorunlarını ortadan kaldırmayı amaçlayan Holochain, avantajlı yönleriyle Blockchain karşısında güçlü bir alternatif olarak görülüyor. Peki Holo nedir ve nasıl alınır? Detaylar içeriğimizde…

Holochain ve Blockchain Arasındaki Farklar

Blockchain sisteminde, ağdaki her üyenin işlemleri doğrulaması gerektiğinden ölçeklenebilir sorunu sık sık yaşanmaktadır. İşlem miktarı ve veri boyutu arttıkça Blockchain’in işlem kapasitesi de düşmektedir. Bu durum Bitcoin gibi kripto para birimlerinin uzun işlem sürelerine sahip olmasının en temel nedenidir. 

Holochain sisteminde ise ağdaki her üyenin Blockchain kaydı tutması gerekli değildir. Her üye, cryptographic anahtarıyla etkileşimde bulunan tekil bir Blockchain kaydı tuttuğundan dolayı çevrim dışı olan üyeler işlem bütünlüğünü bozmak yerine ağdan ayrılmış olurlar.

Holochain Nasıl Alınır?

16 Mayıs 2020 tarihi baz alınırsa 1 HOT yaklaşık 0.00367609 Türk lirasına eş değerdir. Her kripto para borsasında değerler farklılık gösterebileceği ve fiyat verileri anlık olarak güncellendiği için sayılarda değişkenlik görülebiliyor. Kripto para borsaları üzerinden Türk lirası karşılığında Holochain satın alabilirsiniz. Türkiye’nin en güvenilir kripto para borsalarından biri olan Paribu platformu üzerinden Holochain nasıl alınır sorunuzu yanıtlayacağız.

İlk olarak Paribu’ya buradaki link üzerinden erişim sağladıktan sonra borsaya kaydınızı yapmanız gerekir. 

Holochain satın almak için Paribu ana sayfasındaki kayıt formunu doldurduktan sonra kimliğinizi doğrulamalısınız. Kimlik doğrulama işlemini tamamlamak için Paribu sayfasının üst köşesindeki sekmeye tıklayarak Hesap Ayarları butonuna tıklayabilirsiniz. 

Kimlik onaylama işlemleri yaklaşık 1 saat sürmektedir. Onaylama işleminizi tamamladıktan sonra kripto para ticareti için borsa hesabınıza para yatırmanız gerekir. Paribu üzerinden kripto para satın alma işlemlerinizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz hakkında detaylı bir içerik hazırlamıştık. Paribu rehberine şuradan göz atarak satın alma işlemlerini hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin yasal mı? Bitcoin hangi ülkelerde yasal?

Kripto para borsanıza para yatırmak için Papara ya da EFT / Havale yöntemlerinden birini kullanabilirsiniz.

Market ya da Kolay Alış sekmelerinden birini seçerek HOT Al butonuna tıkladıktan sonra Holochain satın alma işlemlerinizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Birkaç yıldır dijital içerik editörlüğü yapıyorum. Web siteler için dijital pazarlama ve SEO gibi hizmetler verebilmek adına kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara olan ilgimden dolayı son dönemde bu sektöre yönelik içerikler üretmeye başladım.