Holochain (HOT) coin, blok zinciri (block chain) teknolojisine alternatif olarak geliştirilmiş bir zincir teknolojisidir. Blok zincirinde amaç veri merkezli global bir birlik yapısı sağlamak iken, Holochain birim merkezlidir, ölçeklenebilir ve daha hızlıdır. Geleneksel block chain mimarisinde bütün kullanıcılar aynı zinciri eşzamanlı olarak işlerler ve global ölçekte bir konsensüs sağlanır.

Holochain (HOT) coin ne işe yarar? Holochain (HOT) coin’in geleceği var mı?

Holochain’de ise her kullanıcının kendine ait bir zinciri bulunur ve her kullanıcının ya da her dosyanın bir hash yani imzası vardır. Bu imzalar sayesinde karşılıklı işlemler gerçekleştirilebilir ve ilk önce yerel olarak kaydedilen veriler daha sonra konsensüse sunulur. Holochain zincirinde karşılıklı yapılan işlemlerin eşleri internete bağlı olmasa bile node’lar (düğümler) sayesinde veriler ağda tutulmaya devam eder ve diğer kullanıcılar bu verilere erişebilir. Ayrıca geçersiz ya da kurallara aykırı işlemlerin ağa yüklenmesini engellemek de mümkündür. Kısacası Holochain platformunda her kullanıcı bağımsız çalışabilir ve ancak işlemlerin onaylanması gerektiğinde ağın geri kalanına ihtiyaç vardır.

177 milyar olarak duyurulan toplam HOT Coin arzının tamamına yakını piyasaya sunulmuştur. 442 Milyon Amerikan Doları değerleme ile kripto para piyasasında 98. sırada bulunan HOT Coin ya da bir başka deyişle HOLO Coin, yazı yayına hazırlandığı sırada 0.002 Amerikan Doları değerindeydi. 2021 Şubat ayında 0.0040 Amerikan Doları ile zirve noktayı görmüş olan HOT Coin ya da bir başka deyişle HOLO Coin, henüz yeni sayılmasına rağmen çıkışından bu yana yatırımcılara %258 kazandırmıştır. HOT Coin ya da bir başka deyişle HOLO Coin, Türkiye’de Paribu ve Bitci borsasından yurtdışından ise Binance, Coinzo, Coinex, Coinbase, Uniswap, HitBTC gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Matic Network (Polygon / MATIC) nedir, nereden ve nasıl alınır?

Holochain (HOT) coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!