Hong Kong merkezli varlık yönetim şirketi Venture Smart Asia Limited’in blok zinciri kolu olan Arrano Capital, ülkenin ilk düzenlenmiş Bitcoin fonunu başlattı.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndaki bütün lisans onay sürecini geçen Arrano, ilk 12 ay içinde, fon izleme Bitcoin fiyatlarını takip ederek yönetim altındaki toplam varlıklarda 100 milyon dolar’ı aşmayı umuyor.

Arrano Capital’ın baş yatırım sorumlusu Avaneesh Acquilla, “Giderek alternatif bir değer deposu olarak Bitcoin’e odaklanan profesyonel yatırımcıların pazar talebini karşılamak için bu fonu başlatmaya karar verdik” dedi.

Fon, sadece kurumsal yatırımcıları hedef aldığı için düzenleyicilerden onay alan ilk örnek olması bakımından önem taşıyor. Fonun halka duyurulması için Hong Kong kuralları uyarınca bir “yetkili fon” haline gelmesi gerekiyordu ve şirket bütün lisans işlemlerini tamamladı. Yeşil ışık alan Arrano, benzer blockchain dostu fonların hayata geçmesi için emsal oluşturmuş oldu.

Bitcoin’in koronavirüs krizinde, varlıklarla olan korelasyonundaki gerçekler

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.