Dünyaca ünlü banka HSBC, agresif Bitcoin alımlarıyla dikkat çeken, Nasdaq’ta listelenen Microstrategy’nin hisselerinin alımını engelledi. Buna göre, bankanın çevrimiçi platformunda işlem yapan yatırımcılar, bundan böyle MicroStrategy hissesi satın alamayacak.

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan HSBC, anti-kripto politikasını bir adım daha ileri götürdü ve Microstrategy ile ilgili bu kararı verdi. HSBC zaten halihazırda kripto para borsalarından müşteri hesaplarına yapılan transferleri zaten engelliyor. .

HSBC’nin InvestDirect hisse senedi alım satım platformundaki bir müşteriye 29 Mart’ta gönderilen mesajda, “dijital para birimleri ve dijital para birimi ile ilgili ürünlerin politikasını değiştirdiğini” söyledi. Sonuç olarak, müşteriler bu tür varlıkları ellerinde tutmaya veya satmaya devam edebilecek ancak satın alamayacak veya herhangi birine devredemeyecek.

Öte yandan neredeyse 100 bine yakın Bitcoin sahibi olan ve bu alanda lider konumda bulunan iş zekâsı alanında hizmet veren Microstrategy, önceki günkü açıklamasında yönetim kurulundaki üyelerin maaşlarını Bitcoin ile ödeyeceğini ve hatta tazminat haklarının da Bitcoin ile ödeneceğini açıklamıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.