Çin merkezli kripto para borsası Huobi Global, Çin anakarasındaki tüm hizmetlerini yıl sonuna kadar sonlandıracağını açıkladı.

Çin yerel haber kaynağı CGTN’nin bildirdiğine göre, Çin merkezli kripto para borsası Huobi Global, ülke dışına çıkma niyetini açıkladı. Borsa yaptığı açıklamada, Çin anakarasındaki tüm hizmetlerini yıl sonuna kadar sonlandıracağını söyledi.

Çin Anakarasındaki kullanıcılar 14 Aralık’tan sonra platformda herhangi bir kripto para satın alamayacak. Tüm kripto para alım satım işlemleri ise 31 Aralık’ta öğlen saatlerinde sona erecek. Bununla birlikte, kullanıcılar önümüzdeki iki yıl içinde Huobi’ye giriş yapabilecek ve varlıklarını çekebilecek.

Huobi Global, Eylül ayında Çin’den yeni kullanıcı kabul etmeyi bıraktığını duyurmuştu.

Çin’deki kripto para baskısı etkili oldu

Çin’den çıkış, Çin’in kripto ile ilgili faaliyetlere uyguladığı baskının hemen ardından geldi. Çin, Eylül ayında ülke kripto madenciliğini yasakladı ve kripto karşıtı kampanyasını sürdürüyor. Borsalardan ayrılmaları için net bir talimat olmamasına rağmen, Huobi Global dahil birçok kripto para borsası ülkeden çıkmaya hazırlanıyor.

Huobi kurucu ortağı Du Jun, Bloomberg’e verdiği röportajda “Geçmişte, Çin’de yasal olarak faaliyet göstermenin yolları olup olmadığını görmek için düzenleyicilerle iletişim kuruyorduk. Ancak bu sefer tartışmaya yer yok.” ifadelerini kullanmış bu konudaki ümitsizliğini dile getirmişti.

Dünya üzerinde 10 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Huobi Global, küresel olarak Singapur, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Kore, Hong Kong ve diğer birçok ülkede faaliyet gösteriyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!