Kripto para piyasasının en bilinen borsalarından Huobi, diğer borsalara nazaran geçen yıldan bu yana büyük bir gelişim ve büyüme gösterdi. Yapılan araştırmada kripto para sektöründe çalışanların %85’inden çoğu borsalar, yazılım geliştirme ve madencilik alanında çalışıyor.

Bu istatistik, The Block Genesis’in Digital Asset Human Capital Trends isimli çalışmasında rapor edildi.

Kripto endüstrisinde çalışan sadece 48 şirketin 100 ve üstünde çalışanı var. En fazla çalışanı olan şirket ise, Asya merkezli borsa olan Huobi Global. Huobi’yi çalışan sayısı açısından takip eden diğer iki şirket ise OKEx ve Coinbase.

Diğer bir istatistiğe göre, 100’den fazla çalışanı olan şirketlerin %46’sını borsalar oluşturuyor. Yazılım geliştirme firmaları ise %29’luk bir paya sahip. Dijital varlık alanı hızla gelişmeye devam ediyor.

Bu alanda profesyonel diyebileceğimiz şirketler geçtiğimiz yıl toplamda 20,000 çalışanı istihdam etti. Aktarabileceğimiz bir diğer veri ise, bu istihdamın %67’sinin ABD sınırları dışarısında konumlanmış olması.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.