Icon; Bitcoin, Ethereum, QTUM gibi farklı blok zincirlerini birbirine bağlayan bir zincirler arası blok zincir platformudur. Platformun dijital para birimi yani token’i de ICX olarak bilinen ICON coin’dir. ICON (ICX) iki temel işleve sahiptir : Birincisi, platformda döviz kurunu DEX Reserve üzerinden belirleyerek farklı kripto paralar arasında işlem yapılmasını sağlayan bir takas aracı olarak, ikincisi ise Güney Kore Üniversite Konsorsiyumu’nun kendi yerel token’i olan ve bir çok kullanım amacına hizmet eden U-Coin alıp satmak için.

Icon projesinin amacı blok zincir piyasasının sistemdeki ağır veri yükü nedeniyle karşılaştığı zorlukları çözmek ve dünyanın dijitalleşmesi yolunda önünde bankalar, hayır kurumları, sigorta şirketleri, hastaneler ve eğitim kurumları gibi yapıların önlerindeki engelleri kaldırmak.

ICON (ICX), kendi ağında bulunan blok zincirlerdeki verileri, ağdaki kurumlarla hızlı ve sorunsuz bir biçimde paylaşmak için kullanılan bir token olmaktan ziyade, kripto para yatırımcıları için uzun vadeli bir yatırım aracı olarak da görülmektedir.

ICON (ICX)’in 800 milyon adet olarak duyurulan toplam arzının 591 milyon adedi şu an piyasadadır. Bu rakam yaklaşık 1 Milyar Dolar’lık bir piyasa değeri oluştururken, ICON (ICX) kripto market piyasasında 67. sırada bulunmaktadır. Yazının yayımlandığı an itibariyle 1 ICON (ICX), 1.74 Amerikan Doları değerindedir ve 2018 Ocak’ında 12.64 Dolar ile tarihi zirvesini yapmıştır. Icon Coin (ICX), Türk borsaları arasında sadece Paribu’da listelenirken, yurtdışında Binance, Coinex, Upbit, Kraken, Huobi Global, Bithumb, Bitrex ve Crypto.com gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

Icon Coin (ICX)’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!