Dün akşam saatlerinde Suriye’nin İdlib bölgesinde 33 askerimizin şehit olduğu hava saldırısı sonrası Dolar kuru 6.25’i gördü. 

Küresel gelişmelerin devamında dün yaşanan Suriye rejiminin gerçekleştirdiği hain İdlib saldırısı sonucu 33 askerimizin şehit edilmesi sonrası Dolar/TL kuru, 6.25 seviyelerinde seyrediyor. Euro/TL paritesi ise 6.85 civarında. Coronavirüs gelişmeleri sonrası, güvenli liman olarak görülen altında durum ise stabil seyrinde. Gram altın 328 lira, çeyrek altın 536 lira, cumhuriyet altını ise 2 bin 208 liradan kendisine alıcı buluyor.

Yıl sonu beklenti 6.45 seviyesi

Ekonomistler, Suriye’deki gelişmelerin ve tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüsün etkilerinin bir süre daha süreceğini öngörürken Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Şubat Beklenti Anketi’nde yıl sonu için dolar tahminini 6,45 seviyelerine çekmişti. En yüksek yüzdeye 2018 yılında yüzde 40 ile ulaşan Dolar/TL’nin yılbaşından bu yana getirisi ise yüzde 15 seviyelerinde.

Bir ay önce 5.94 seviyesinde olan Dolar/TL kuru, Suriye’de yaşanan gelişmeler ve Rusya ile NATO’dan yapılan ardı ardına yapılan açıklamalar sonrasında beklenenin üzerinde bir yükselişe neden oldu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.