Japon finans ve hizmet şirketi SBI’nin bir yan kuruluşu olan SBI Remit ve bölgesel bir kredi birliği olan Hamamatsu Iwata Credit Bank, havale hizmetlerini güçlendirmek için yakında Ripple’ı kullanacak.

Hizmetin 12 Temmuz’da başlaması planlanıyor ve iki saniyelik işlem süreleri ve birkaç sentlik ücretlerle tescilli bir dağıtılmış defter teknolojisi olan RippleNet’i kullanacak.

Firmalar, dün yaptığı açıklamada, “Misyonumuz, yabancı sakinlere havale merkezli finansal hizmetler sunmak ve Ripple’ın mevduat hızı ve düşük ücretlerle karakterize edilen dağıtılmış defter teknolojisini kullanıyoruz.” dedi.

Devam eden koronavirüs pandemisinin olumsuz etkilerine (işletme ve finansal hizmetlere), Ripple’ın katılımının önemli bir nedeni olarak işaret etti. Yapılan açıklamada, “Yeni koronavirüs enfeksiyonunun (COVID-19) dünya çapında son zamanlarda yayılması nedeniyle göçmenlik kısıtlamaları devam ediyor, ancak Japon hükümetinin enfeksiyon durumu göz önüne alındığında göçmenlik kısıtlamalarını kademeli olarak gevşetmesi bekleniyor” ifadeleri kullanıldı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.