Bitcoin podcastleriyle ünlü Guy Swann tarafından yapılan açıklamaya göre Bitcoin Cash blok zincirinde gerçekleşen 15 Mayıs’taki sert çatallanmanın ardından yüzde 51 saldırısı yaşandığı ortaya çıktı.

Proof-of-Work (PoW) algoritmasıyla çalışan ve buna bağlı olarak büyük ölçüde kripto para madencilere göre hareket eden Blockchain ağlarına yüzde 51 saldırısı düzenlenebiliyor. Kötü niyetli kişilerin gerçekleştirdiği bu saldırılar, eğer ağdaki bir grup madenci ağdaki toplam hash oranının yüzde 50’sinden fazlasına sahipse ağdaki işlemlerin kontrolünü eline geçirebiliyor.

Bitcoin Cash ağında gerçekleşen yüzde 51 saldırısının ardında kimliği bilinmeyen bir madencinin kendisine ait olmayan kripto paraları almaya çalışması nedeni yatıyor.

CoinMarketCap verilerine göre 7 milyar 200 milyon dolarlık piyasa hacmine sahip olan Bitcoin Cash şu sıralarda 410 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.