St. Louis FED Başkanı James Bullard, Bitcoin’in geleceğiyle alakalı görüşlerini paylaştı Bullard, Bitcoin’in ABD doları için hiçbir tehdit oluşturmadığından emin olduğunu ifade etti.

2008’den beri St. Louis Federal Rezerv Bankası’nın başkanlığını yürüten James Bullard, verdiği röportajda, tüm zamanların en yüksek fiyatları ile birlikte Bitcoin‘e artan ilginin dünyanın rezerv para birimi olarak ABD doları için bir tehdit oluşturmadığını belirtti.

“Sadece Fed politikası için düşünüyorum, gözün görebildiği kadarıyla bir dolar ekonomisi olacak. Altın fiyatının yükselip yükselmeyeceği ya da Bitcoin’in fiyatının artı artmayacağı bunlar gerçekten Dolar’ı etkilemez.” diyen Bullard, ABD İç Savaşı’ndan önceki döneme atıfta bulunarak o dönemde bankaların kendi para birimlerini çıkarmasının yaygın olduğunu söyledi. Bitcoin’in durumunu Bank of America, JPMorgan ve Wells Fargo gibi finans kuruluşlarına benzetti ve hepsinin o dönem farklı dolar markalarına sahip olduğunu ifade etti.

“Aynı şey Bitcoin’de de gerçekleşecek”

Farklı bankaların kendine dolar üretmesinden sonra şu anki piyasayı tanımlayan Bullard, “Hepsi ticaret yapıyordu ve birbirleriyle farklı fiyatlarla alım/satım yapıyordu ve insanlar bundan hiç hoşlanmıyordu. Sanırım aynı şey burada Bitcoin’de de gerçekleşecek.” dedi.

Ödeme yöntemi örneğini veren ekonomist, “Starbucks’a girdiğiniz tek tip olmayan bir para birimiyle ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. Belki Ethereum ile ödeyeceksiniz, belki Bitcoin ile ödeyeceksiniz, belki Ripple ile ödeyeceksiniz ya da ABD Doları ile ödeyeceksiniz. Bizim İç Savaş zamanında gelen tek tip bir para birimimiz var.” diye onayladı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!