Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Direktörü Poul Mathias Thomsen, koronavirüsle ilgili AB ülkeleri arasında yer almadıkları için Türkiye ve Rusya’nın kendilerinden borç istemediklerini açıkladı.

2020’de küresel üretimin büyük ölçüde daralacağını ifade eden Thomsen, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin 1 trilyon dolar vermeye hazır olduklarını yinelerken bu ülkeler arasında Türkiye ve Rusya’nın bulunmadığını ifade etti.

Avrupa’nın sistemi koronavirüsü kaldıramadı

Avrupa’nın güçlü refah sisteminin koronavirüs pandemisinin neden olduğu taleplerin büyüklüğünü karşılamak için yeterli olmadığını söyleyen Avrupa Direktörü, Avrupa Merkez Bankası’nın müdahalelerinin, kamu borcunun yüksek olduğu ülkelerin krize güçlü bir şekilde tepki vermesini sağlamak için kritik öneme sahip olduğunu belirtti.

Thomsen, koronavirüs nedeniyle Avrupa’nın büyük ekonomilerinin her ay sektörel kapanış için GSYİH’nin yüzde 3 düşüşüne yol açacağını ve bununla hyüzleşmesi gerektiğini dile getirdi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.