Starling adındaki bir İngiliz dijital bankası, suç faaliyetleriyle ilgili endişeler nedeniyle müşterilerinin kripto para borsalarına para yatırmalarını geçici olarak yasakladı.

İngiltere merkezli dijital banka Starling, müşterilerinin kripto para borsalarına para göndermesini yasakladı. Starling’den konuşan bir yetkili, “Bu, bazı kripto para borsalarına yapılan ödemelerde yüksek düzeyde şüpheli mali suç gözlemlediğimiz için müşterileri korumak için aldığımız geçici bir önlem ve bu sadece Starling için değil, tüm bankalar için bir sorun.” ifadelerini kullandı.

2014’te faaliyetlerine başlayan Starling, yalnızca kullanıcıların Starling hesaplarından kripto para borsalarına yapılan para yatırma işlemlerinin yasaklandığını, müşterilerin herhangi bir kısıtlama olmaksızın kripto borsalarından Starling hesaplarına para çekmeye devam edebileceği bildirildi.

The Telegraph da Barclays, Monzo gibi ünlü İngiliz bankaların da aralarında olduğu bazı bankaların son haftalarda Binance gibi büyük borsalar dahil olmak üzere kripto para platformlarına para göndermeyi zorlaştırdığını haberleştirdi.

Öte yandan Decrypt’e konuşan diğer İngiliz bankaları, bankadan kripto para borsalarına fon transferine herhangi bir kısıtlama getirmediklerini ifade etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.