İktidara gelmesi muhtemel Jeremy Corbyn hükümeti ve Brexit‘ten endişe eden İngiliz zenginler, son yaşanan olaylardan sonra nakit paralarını Bitcoin gibi kripto para birimlerine taşıyor.

Dünyanın önde gelen bağımsız finansal uzmanlarından birine göre, İngiltere’deki milyarderlerin çoğu Jeremy Corbyn liderliğindeki bir hükümet altında varlıklarının Brexit’ten daha fazla zarar göreceğinden endişe ediyor.

Anketler, ülkede yaşanan Brexit karmaşası ve son olarak Theresa May’in başbakanlıktan istifa etmesinin üzerine, 2022’den önce İngiltere’de başka bir genel seçim olasılığını artıracağı ve İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn’in iktidara gelebileceğini gösteriyor.

7 Haziran’da görevi bırakacağını açıklayan Theresa May Temmuz 2016’da Muhafazakar Parti lideri ve İngiltere’nin ikinci kadın başbakanı olmuştu.

Bu gelişmeler sonucunda uluslararası yatırımcıların İngiltere’deki varlık ve işletmelerinin, yeni hükümetin servet, gelir ve miras üzerindeki vergi artırımlarında yeni kararlar alabileceği tahmin ediliyor. Finans uzmanı, konuştuğu müşteriler hakkında “Zenginlerin hepsi servet karşıtı söylemin kendi durumları için tehdit olduğunu ve servetlerini korumak ve daha da çoğaltmak adına yerleşik, güvenli ve meşru denizaşırı fırsatları araştırıyor. Bu konuda müşterilerimizle olan artan bir sohbetlerimizde, Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi kripto para birimlerine düşük vergili, kripto dostu bölgelerde yatırım yapmayı düşündüklerini de belirtiyorlar.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.