Birleşik Krallık polisinin West Midlands’ta düzenlediği esrar operasyonunda uyuşturucu bulmayı umarlarken bir Bitcoin madenciliktesisine baskın düzenledi. Polis, mekanda tarafından 100’den fazla rig bulundu.

Vatandaşların içeride kablo ve havalandırma kanallarının görüldüğünün söylenmesiyle harekete geçen polis, ihbar edilen mekanda uyuşturucu üretiminin büyük olasılıkla olduğu düşündü. Bu ihbarlar neticesinde harekete geçen polis, karşısında esrar faaliyeti gösteren mekan yerine Bitcoin madenciliği yapan bir yeri buldu. Polisler, tam teşekküllü bir esrar fabrikası olduğundan şüphelenilen yeri keşfetmek için ısı kamerası takılı bir drone kullandılar.

Sandwell Polisi Departmanı’ndan Jennifer Griffin, “Kesinlikle bunu beklemiyorduk. Burası bir kenevir yetiştirme düzeninin tüm ayırt edici özelliklerine sahipti ve bunun West Midlands’da karşılaştığımız yalnızca ikinci kripto madencilik faaliyeti olduğuna inanıyorum. Anladığım kadarıyla kripto para madenciliği yasa dışı değil ama elektrik arzını ciddi şekilde etkiliyor.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.