İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto para birimlerinin gerçek bir değeri olmadığını söyledi ve onlara yatırım yapan kişilerin tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiğini söyledi.

Önceki gün düzenlenen basın toplantısında kripto para birimlerinin yükselen değeri hakkında sorulan soruya Bailey, “Gerçek değerleri yok. Bu, insanların onlara değer vermediğini söylemek anlamına gelmiyor çünkü dışsal bir değere sahip olabilirler. Ama içsel bir değerleri yok.” şeklinde yanıt verdi.

“Kripto paralara yatırım yapan herkes, tüm varlığınızı kaybetmeye hazır olsun”

Yatırım yapıp yapmaları konusunda herkesin özgür olduğunu ifade eden Bailey, “Bunu tekrar açıkça söyleyeceğim. Yalnızca tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız kripto paralara yatırım yapın.” dedi.

İngiliz finansal düzenleyiciler, Ocak ayında “Kripto varlıklara veya yatırımlara ve bunlarla bağlantılı kredilere yatırım yapmak, genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler almayı içerir” şeklinde açıklama yapmıştı.

Öte yandan İngiltere Merkez Bankası, çok yakın bir dönemde Hazine Bakanlığı’yla birlikte özel bir görev gücü kurarak, merkez bankası dijital parası çıkarmaya yönelik araştırma ve çalışmalara başlayacağı açıklanmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.