İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Bitcoin yatırımcılarına tüm paranlarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Bailey, kripto paralarla ilgili daha önce de olumsuz düşüncelerini dile getirmişti. Bitcoin almayı kumar oynamakla eş değer tutan Bailey, Bitcoin’in bir varlık ya da para olmadığını ifade etmişti. Yeni başkan, Bitcoin’e yatırım yapanların ve yapmak isteyenlerin bütün paralarını kaybetmeye hazır olmalarını söyledi.

İngiltere Merkez Bankası başkanlığına yükselen Bailey, 2013 ve 2016 yılları arasında İngiltere Merkez Bankası vali yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. Başkanlık görevine ise yeni atanan yönetici 16 Mart’da görev yapmaya başlayacak.

İçsel bir değeri yok 

Çarşamba günü parlamento önündeki konuşmasında bir önceki açıklamasını yineledi. Konuşmasına Bitcoin’in değerinin garantisi olmadığı yönündeki sözleriyle başlayan Bailey, Bitcoin hakkındaki ifadelerini açıkça söylediğini ve bundan dolayı endişeli olduğunu belirtmişti. Satın almak isteyenlere yapacak bir şeyi olmadığını söyleyen başkan, Bitcoin alanların lider kripto paranın bir değerinin olmadığını bilmelerini istedi. BTC’nin dışşal bir değer yaratmış olabileceğini ancak içsel bir değeri olmadığını söyledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.