Injective Protocol (INJ ya da INJ Coin) kripto para ekonomisindeki ilk 2. katman merkeziyetsiz kripto para borsası olarak bilinmektedir. Cosmos ağını ve Ethereum Sanal Makinesi (Ethereum Virtual Machine – EVM) altyapısını kullanır. Her iki altyapıyı da kullanabilmesi, borsanın ciddi anlamda kullanıcı potansiyeline sahip olmasına neden olmaktadır.

Injective Protocol borsasının ve borsanın kendi dijital para birimi INJ coin’in rakiplerine göre en büyük avantajı merkezsiz türev varlıkların alım satımını hiçbir işlem ücreti talep etmeden sağlaması ve Cosmos ağının avantajları sayesinde ağlar arası transfere izin vermesi.

İlerleyen dönemlerde sadece kripto paralara değil, teknoloji şirketlerinin hisselerine yatırım yapabilmek de Injective Protocol borsası ile mümkün olabilecektir. Apple, Google, Facebook, Amazon gibi büyük şirketlerin hisse senetleri, USDT (Tether) gibi stable coin’ler karşılığında alınabilecek.

INJ coin’in maksimum piyasa arzı 100 milyon adet duyurulmuştu, şu an bunun 15,6 milyon adedi dolaşımdadır. 201,5 Milyon Dolar piyasa değerine sahip INJ coin, tüm arz tamamlandığı 1,3 Milyar Dolar’lık bir potansiyel taşımaktadır. Kripto para marketinde en değerli 131. coin olan 1 INJ, yazının yayımlandığı tarihte 13.44 Amerikan Doları değerindeydi. Tarihindeki en yüksek değeri 2021 Şubat’nda 18 Dolar ile yakalayan INJ Coin, Türk borsaları arasında arasında listelenmezken, yurtdışında Binance, Upbit, Gate.io, Uniswap, Hotbit, Huobi Global gibi büyük borsalardan alınıp satılabiliyor.

INJ Coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!