Bitcoin madenciliği konusunda ülkede hareketliliğin sürdüğü İran’da kripto para konusunda yeni bir gelişme yaşandı. İran Merkez Bankası, ülkedeki finansal kurumlara, ödeme şirketlerine ve bankalara ithal mal ve hizmetler için kripto paralar ile ödeme yapabilme iznini verdi.

Financial Tribune’ün haberine göre, İran Merkez Bankası (CBI) finansal kurumlara ve bankalara kripto ödemeleri için değiştirilmiş düzenleyici çerçevesi hakkında bilgi verdi. Ancak ödemelerin yapıldığı kripto paralar, sadece ülkedeki lisanslı madencilerden elde edilen dijital varlıklar olabilecek.

Değişiklik, bu kurumların artık ABD’nin ekonomik yaptırımlarını aşmak için diğer ülkelerden mal ve hizmetler için ödeme yapabileceği anlamına geliyor. Bazıları yerel kripto madenciliği endüstrisinin günde 2 milyon dolar gelir elde edebileceğini söylüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.