Bloomberg HT’de Hande Berktan’ın konuğu olan ve kripto paralarla alakalı son gelişmeleri yorumlayan Kadir Has Üniverstesi öğretim görevlisi İsmail Hakkı Polat, önümüzdeki aylarda Bitcoin’deki gelişmelerin olumlu olacağını söyledi.

Berktan’ın Bitcoin 10 bin dolar seviyelerini görecek mi? sorusunu yönelttiği Polat, lider kripto paranın son durumunu Çin’deki gelişmelere ve haberlere bağlayanların olduğunu ancak ilk kez Bitcoin’in teknik olarak güçlü olduğu bir dönemde yer aldığını ifade etti. İşlem hacimlerinin oldukça yükseldiğini söyleyen İsmail Hakkı Polat, ABD-Çin arasındaki ticaret savaşının siyasete yansıması, dünyadaki belirsizliklerin artması, bazı ülkelerdeki hiperenflasyon nedeniyle alternatif yatırım araçlarına yönelinmesine ve hatta hatta güvenli bir liman olarak görülmesiyle birlikte Bitcoin’e olan ilginin daha da arttığını söyledi.

Önümüzdeki dönemde Bitcoin’in önü açık

Hash rate’e olan desteğin artmasının ve Nisan ayındaki dördüncü Bitcoin yarılanması öncesi 12.5 Bitcoin üretildiğini ancak yarılanma sonrası bunun 6.25 BTC’ye düşeceğini ve bunun da pastadan pay kapma yarışından kaynaklandığını dile getirdi.

Bitcoin’in teknik olarak çok güçlü olmasına rağmen günlük hacim olarak geçmişe bakıldığında yüksek seyretse bile hala spekülasyona açık bir yatırım aracı olduğunu belirtti. Balina adı verilen büyük yatırımcıların hala lider kripto para birimine olan etkisinin olduğunu söyledi. Bitcoin’in spekülatif gidişin önümüzdeki aylarda kırılacağını ve yeni dönemin Bitcoin için olumlu olacağını düşündüğü yönünde bir değerlendirme yaptı.

Hande Berktan ile İsmail Hakkı Polat’ın bugünkü kripto para yayınından.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!