İspanya Vergi Dairesi, ülkedeki kripto para yatırımcılarına koronavirüs krizinin verdiği hasarı atlatmak için düşünülen pakette vergi sorumluluklarını içeren 66 binden fazla mektup gönderdi.

Koronavirüsle mücadelede Avrupa’da İtalya ile birlikte en kritik konumda yer alan İspanya’da Vergi Dairesi Başkanlığı, krizin ekonomik boyutlarını az hasarla atlatmanın yolunu arıyor. Vergi dairesi, ülkedeki bütün vergi mükelleflerine vergilerini ödemeleri gerektiğini içeren bir mektup yazdı ve tüm ülkedeki hanelere yolladı.

Kripto para yatırımcıları da nasibini aldı

Kira gelirlerini ve yabancılardan elde edilen vergilerin yanı sıra vergi dairesi, kripto para yatırımcılarını da gündemine aldı. Geçen yıl 14.700 kişiye gönderdiği bu yıl %349 artışla 66.000’e çıkan kripto para sahibi olan vergi mükelleflerine bildirimleri göndermeye başladı.

İspanyol kripto borsası Bit2me’nin satış müdürü Javier Pastor’a göre, hükümet koronavirüs pandemisinin ekonomik maliyetlerini karşılamak için fon toplamaya çalışıyor olabilir. Vergi Dairesi’nin bu hamlesinin kripto para sektörüne giren yeni kişileri korkutabileceğini belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.