İsrail‘in Tel Aviv kenti, yerel ekonomiyi canlandırmak, kripto para ve blockchain sektörlerini kalkındırmak adına yeni bir projenin hayat geçeceğini duyurdu.

US News‘ta yer alan habere göre, ev sahipliği yaptığı çeşitli teknoloji şirketleriyle dünyada çok önemli bir yeri olan İsrail’in Tel Aviv kenti, bu şirketlerin arasına yenilerini eklemenin peşinde.

Dünyanın en başarılı start-up’larını bünyesinde barındıran İsrail’de şehirde söz sahibi olan yetkililer, şehir ekonomisini güçlendirmek ve düşük gelir sahibi insanları da bu ekonomiye dahil etmek amacıyla blockchain ve kripto para sektörüyle ilgili yeni adımlar atmayı planlıyor. Yerel kaynaklara göre bu projenin başlıca amacı, insanları kripto parayla tanıştırarak, kullanmaya teşvik etmek.

5 Mayıs tarihinden beri yürürlükte olduğu söylenen bu projede kentte önümüzdeki bir ay boyunca herhangi bir yerel işletmede Colu adlı mobil uygulamayı kullanarak kripto para ile ödeme yapan kişiler bunun karşılığında ödüllendirilecekler. Toplamda 30 dolarlık kripto para işlemi yapan vatandaşlar, ödül olarak 25 birimlik dijital para alabilecekler. Yapılan bu işlemlerle birlikte yerel ekonomiyi belli bir ölçeğe kadar canlandırabileceği düşünülüyor.

Tel Aviv Foundation’ın CEO’su Hila Oren konu hakkında “Bu proje sayesinde insanlar küçük dükkanlardan daha fazla alışveriş yapmaya başlıyorlar ve böylece yerel esnafı desteklemiş oluyoruz.” yorumunda bulundu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.