Türkiye’de işsizlik oranı, bu yılın Mart ayında 2018’in Mart’ına göre 4 puan artışla yüzde 14,1 olarak belirlendi.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre ülkemizde işsizlik oranı geçen yıla göre 4 puan arttı, şubat dönemine göre 0,6 puan azaldı. İş bulamayanların sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 334 bin kişi artarak 4 milyon 544 bin kişi oldu.

Geçen yılın Mart dönemine göre 4 puan artan işsizlik, 2019 Şubat dönemine göre ise 0,6 puan azaldı. Şubatta yüzde 14,7 seviyesinde açıklanmıştı ve yeni verilere göre martta yüzde yüzde 14,1’e geriledi.

Çalışmaya hazır insan gücü sayısı 32 milyon 339 bin kişi olarak belirlenirken, iş gücüne katılma oranı ise 0,5 puanlık artışla yüzde 52,9 olarak kayda geçti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.