2019 yılının ilk aylarında en yüksek performansı gösteren kripto paralar arasında Bitcoin‘in ilk beşte yer almadığı listenin ilk üç sırasına Binance‘in gözdesi BNB, Tezos ve Litecoin girmeyi başardı.

2019’a müthiş bir başlangıç yapan Bitcoin, bu ivmesine rağmen en iyi performans gösteren ilk beş coin arasında yer almadı. İşte 2019’un en yüksek performans gösteren kripto paraları…

1- Binance Coin (BNB) +475%

Ocak 2018’de 24 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Binance Coin, bu yıl bunu katladı ve 25 Mayıs’ta 35 dolarla önceki rekorunu tarihe gömdü.

2- Tezos (XTZ) +255%

Pek çok nedenden dolayı 2018’i kötü geçiren Tezos da Mart ayından itibaren bu kötü gidişi lehine çevirdi ve 170 milyon dolarlık arz gerçekleştirdi ve %255’lik bir artışla listede ikinci sırada kendine yer buldu.

3- Litecoin (LTC) +254%

Litecoin bu yıl hep yukarı bir tırmanış sergiledi. LTC, hemen hemen her ay en iyi ilk üç coin arasında yer almayı başardı. Mimblewimble teknolojisinin Litecoin’de kullanılmasının da bu yükselişte payının olduğu tahminler arasında.

4- Bitcoin Cash (BCH) +166%

Kasım 2018’de yaşanan Bitcoin Cash (ABC) ile Bitcoin SV arasındaki blockchain’leri bölünerek iki ayrı ağ ve yeni iki kripto para oluşmuş hash savaşları sonrası ve Bitmain’in CEO Jihan Wu’yu kovmasının olumlu etkisi Bitcoin Cash’i belki de tarihinin en zirve dönemine taşıdı ve yüzde 166’lık bir artış yaşadı.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin'den nasıl para kazanılır?

5- EOS +158%

Piyasa hacminde şu an beşinci sıradaki kripto para birimi EOS, bu yıl şimdiye kadarki en etkileyici bir artışını kaydetti. Merkeziyetsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeler platformu, ortak kurucu Dan Larimer’in Bitcoin ve Ethereum ağlarını “devralabileceğini” tehdit etmesi fiyatlara oldukça pozitif yansıdı.

6- Bitcoin (BTC) +134%

Ana akım medyadaki en popüler kripto para olan Bitcoin’in 2019’daki yüzde 134’lük yükselişi oldukça dikkat çekici hatta hatta bu yükselişin tüm zamanların rekoru olan 20 bin doları bile aşabileceği yorumları yapılıyor ancak buna rağmen 2019’un en yükselen coinleri arasında ilk beşte yer alamadı.

7- Cardano (ADA) +106%

8- Dash (DASH) +100%

9- Monero (XMR) +93%

10- Ethereum (ETH) +91%

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.