Microsoft ve Starbucks gibi dev şirketlerin yatırım yaptığı bir girişim olan Bakkt, Bitcoin vadeli işlemlerinin 22 Temmuz’da başlayacağını duyurdu.

Piyasada ilgiyle ve merakla beklenen Bakkt, Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için kullanıcı testlerine önümüzdeki ay içerisinde başlayacaklarını açıkladı.

Bakkt’ın COO’su Adam White’ın Medium hesabında yayımladığı yazıda Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için kullanıcı kabul testlerine Apollo 11’in ayın yüzeyine inişinin 50. yıldönümünden iki gün sonra yani 22 Temmuz’da başlayacaklarını belirtti.

New York Stock Exchange (NYSE) yani New York Borsası sahipliğindeki Kıtalararası Borsalar Birliği (ICE) tarafında kurulan girişim olan Bakkt’ta listelenecek sözleşmeler doğrudan Bitcoin’le işlem görecek. Vade sonunda Bitcoin teslim edilecek veya alınacak. Bu şekilde fiziksel olarak da piyasada kendini gösterme fırsatı bulacak Bitcoin’in yaygınlaşması katkı sunacak.

Boston Consulting Group, Galaxy Digital, Starbucks, Microsoft gibi dev şirketlerin yatırım yaptığı Bakkt’ın bu hamlesinin kripto para topluluğuna önemli ölçüde olumlu etkileyecek.

Bakkt nedir? Piyasa için ne anlam ifade ediyor?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.