Ünlü girişimci Elon Musk, 2020 yılında gerçekleştirilecek ABD Başkanlık yarışında Bitcoin dostu Andrew Yang‘ı destekleyeceğini açıkladı.

2020 yılında yapılacak olan Amerika Birlşeik Devletleri Başkanlık seçimi öncesi görünüşe göre iki vizyoner güçlerini birleştiriyor. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter’daki bir diyaloğa dahil oldu ve başkanlık seçiminde Bitcoin taraftarı ve Demokrat Partili başkan adayı Yang’a desteğini açıkladı.

Uzak Doğu kökenli Andrew Yang, başkanlık yarışı için yürüttüğü kampanyada Bitcoin ve Ethereum olmak üzere çeşitli kripto para bağışı da kabul ediyor. Musk, Bitcoin destekçisi Yang’ı başkanlık koltuğunda görmek istiyor.

SpaceX, Tesla, Boring Company, OpenAI, Neuralink ve Hyperloop gibi dev şirketlere hükmeden Elon Musk’ın Andrew Yang’a olan desteği medyada da oldukça yankı buldu. Twitter CEO’su Jack Dorsey‘nin de desteklediği Yang, ‘Silikon Vadisi’nin Başkan Adayı’ olarak lanse ediliyor.

Yang ne vaat ediyor?

44 yaşındaki siyasetçi, şu sıralarda oldukça popüler olan ve yapay zekanın gelişimine bağlı olarak gelecekte bütün dünyada uygulanması düşünülen Universal Basic Income (Evrensel Temel Gelir) kuramını hayata geçirmeyi planlıyor. Bu şekilde herhangi bir işte çalışmayan, işsiz ABD vatandaşları her ay devletten 1.000 dolar maaş alabilecek.

Sağlık hizmetlerinin bedava olması gerektiğini savunan Yang, ayrıca eşcinsel evlilikler ve esrarın tüm ülkede yasal hale gelmesi hakkında da olumlu görüşler bildiriyor. Bu düşünceleri özellikle genç nesilde karşılık bulmuş durumda.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!