Canlı bir kripto para piyasasıyla karşı karşıya olduğumuz 2019’un ikinci çeyreğinde Bitcoin‘in dışında fiyatının artması en muhtemel üç kripto paranın Litecoin, Binance Coin ve LEO‘nun olması bekleniyor.

Litecoin, LEO ve Binance Coin (BNB), 2019’un başlarından beri yüzde 130’luk artışla beklenenden daha çabuk yükselen ve 8 bin dolar civarlarında seyreden Bitcoin’den rol çalmışa benziyor. Öte yandan bu kripto paraların Haziran ayında en çok artış yaşaması beklenen kısa ve orta vadede dikkat edilmesi gereken coin’ler arasında yer alması bekleniyor.

Litecoin, yıl başında 30 dolar civarlarında seyrederken, yüzde 300’lük artışla şimdi 120 dolar sınırlarını zorluyor. Market kapitalizasyonunda ilk 10 sırada yer alan LTC için analistler, 58 gün sonra 6 Ağustos 2019’da gerçekleşecek olan ve madenciler için blok ödülünü yarıya indirerek tokenin arzını azaltacak olan halving (yarılanma) etkinliğiyle birlikte Litecoin’in fiyatının çok daha yükseleceğini tahmin ediyor.

Litecoin’in bir haftalık grafiği.

LEO ise piyasanın yeni oyuncularından. Bilindiği üzere popüler kripto para borsası BitFinex tarafından, yatırımcılara açık özel bir LEO token satışı gerçekleştirmilmişti ve satışta her bir USDT karşılığında 1 LEO satılmış ve hedeflenen 1 milyar dolara başarıyla ulaşıldığı açıklanmıştı. Bu yazının yazıldığı sırada, LEO, özel satışından bu yana yüzde 70’lik bir artışla yaklaşık 1.77 dolar civarında işlem görüyor. Kripto para biriminin piyasa değeri şu anda 1,7 milyar dolar sınırında ve her geçen gün ilgi artıyor.

LEO’nun tüm zamanlardaki grafiği.

Binance Coin, muhtemelen yatırımcısının yüzünü en çok güldüren kripto para olabilir. Coinmarketcap’teki market kapitalizasyonuna göre 4.5 milyar dolarla en çok yatırım yapılan yedinci coin olan BNB, yıl başından bu yana yüzde 400’lük bir artışla 35 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Geçen yıl 14,76 dolar civarındayken bu yazının yazıldığı sırada 31,94 dolardan işlem görüyor. Binance Coin’in yükselişi ise borsaya olan güvenin olma olasılığı çok yüksek.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin 26 bin dolar seviyelerini görebilir!
Binance Coin’in 1 yıllık grafiği.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.