İsviçre’de regülatörler, Rusya’nın en büyük üçüncü bankası Gazprombank’ın İsviçre’deki koluna Bitcoin satın alma, satma, ticaret ve saklama konusunda onayladı.

Rusya’daki en büyük üçüncü bankası olan, öz sermaye açısından da Orta ve Doğu Avrupa’daki üçüncü en büyük bankası konumundai Gazprombank’ın İsviçre’deki kolu, İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurumu’ndan (FINMA) kripto para birimi hizmetleri sağlama yetkisi aldığını duyurdu.

Tam lisanslı bir İsviçre finans kurumu olan Gazprombank (İsviçre), kurumsal ve kurumsal müşterilerine geleneksel bankacılık ürünleri ve hizmetlerini hali hazırda sunuyor ancak Bitcoin konusunda ise bu gelişme yepyeni bir boyut getirdi.

Bu onay ile birlikte banka artık müşterilerine, hem kripto ve fiat para arasında trade imkanı hem de kripto para saklama imkanı sunacak. Ancak banka, yaptığı açıklamada bu hizmetleri sınırlı bir müşteri grubuna sunacağını açıklarken aynı zamanda zamanla kripto para çeşit sayısının da artırılacağını belirtti.

Yeni hizmetler, kurumsal düzeyde depolama çözümlerini ve Bitcoin alım satımını içerecek. Gazprombank, teklifi kademeli olarak ek kripto para birimleri ve diğer ürün ve hizmetleri içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor.

Öte yandan bankadan yapılan açıklamada dijital varlıkların küresel ekonomide, özellikle mevcut ve potansiyel müşterilerimiz için giderek daha önemli hale gelmesini bekliyoruz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.