Bitcoin‘in geleceği konusunda son derece iyimser olan Twitter ve Square’in kurucusu milyarder Jack Dorsey, piyasa değeri en büyük kripto para birimi Bitcoin ile ilgili,Bitcoin kesinlikle her şeyi değiştiriyor. Hayatımda üzerinde çalışmak için daha önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

Merakla beklenen ve ünlü isimlerin katıldığı 2021 Bitcoin Konferansı’nda konuşan ve Twitter ve Square şirketlerini Bitcoin için kullanabileceğini söyleyen milyarder isim, “Aslında, Square veya Twitter’da olmasaydım, Bitcoin üzerinde çalışıyor olurdum. [Bitcoin] Square veya Twitter’dan daha fazla yardıma ihtiyaç duysaydı, onları Bitcoin için bırakırdım. Ancak, her iki şirketin de oynayacak onun için bir rolü olduğuna inanıyorum. Bitcoin kesinlikle her şeyi değiştiriyor. Hayatımda üzerinde çalışmak için daha önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’i hayatının odak noktasında gördüğünü belirten Dorsey, “Bitcoin’i herkesin erişebileceği bir noktaya getirmek için ne gerekiyorsa, hem ben hem de şirketlerim onu yapacağız. Hayatımın sonuna kadar yapacağım şey bu.” sözlerini sarf etti.

Square, Bitcoin için donanım cüzdanı üretecek

Dorsey’e göre Bitcoin, yetersiz hizmet alan toplumlar için daha kapsayıcı ve destekleyici yeni bir finansal altyapı oluşturma potansiyeline sahip. Dorsey, dünyanın farklı ülkelerinde yaşayanlar için Bitcoin’i ülke para birimlerinin devalüasyonuna karşı koruma ve sınır ötesi fon transferlerini hızlandırmanın bir yolu olarak görüyor.

44 yaşındaki iş insanı, Bitcoin’in internet için yerel para birimi olacağına inanıyor ve “Square’in Bitcoin ile ilgilenmesinin tek nedeni bu amaçtır” diyor. Öte yandan Jack Dorsey, gün içinde Twitter’dan paylaştığı bir tweet serisinde CEO’luğunu yaptığı ödeme platformu Square’in Bitcoin için bir donanım cüzdanı üretmek istediğini açıkladı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!