Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin ile ilgili olumlu ifadeler kullanmaya devam ediyor. Dorsey, Bitcoin whitepaper’ının şiir gibi olduğunu belirtti.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, katıldığı bir podcast yayınında Bitcoin whitepaper’ının yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ye neredeyse hayranlık dolu sözler söyledi.

Global anlamda en büyük üniversitelerden Massachusetts Institute of Technology (MIT)’de araştırma görevlisi olan Lex Friedman ile yaptığı ‘Yapay Zeka’ podcastte konuşan ünlü girişimci ve yatırımcı, orijinal bir kripto para birimini gerçek bir kimliğe bağlamanın veya anonim olarak dünyaya bırakmak ile kendi adını duyurmak yerine takma adla bu sistemi ilişkilendirme kararınının mükemmel olduğunu belirtti ve arkasında doğal bir kimliğin yattığı yorumunda bulundu.

“Bitcoin whitepaper’ı son 30 yıldaki en iyi eser”

43 yaşındaki iş adamı, Bitcoin whitepaper’ını bilgisayar biliminin son 20-30 yıldaki en iyi eser olarak nitelendirdi. “Doğasında oldukça organik olan ve özgün tasarımında çok ilkeli bir şeye sahibiz” diyen Jack Dosey Bitcoin ile ilgili çok sayıda olumlu röportaj verdiğini ve aralıklı zamanlarda en büyük kripto paraya yatırım yaptığını ifade etmişti. Square adlı kripto para ödeme şirketinin de kurucusu olan Dorsey, kısa süre önce Twitter’da Bitcoin logosu oluşturmuş ve kullanıcılara açmıştı.

Öyle ki Jack Dorsey, Twitter’daki kendini açıkladığı veya tanıttığı kısımda Bitcoin ifadesine de yer vermiş durumda. Girişimci ayrıca geçtiğimiz günlerde koronavirüsle mücadele için servetinin yüzde 30’una yakın bir kısmını yani üçte birlik bir miktar olan 1 milyar dolarlık bağışta bulunduğunu açıkladı.

Bu paranın şu anki durumda kullanılacağını ve da sonra da kız çocuklarının sağlığı, eğitimi ile evrensel temel gelir araştırmaları için yardımlarını sürdüreceğini ifade etmişti.

İlginizi Çekebilir:  Koronavirüs, kripto ve blockchain etkinliklerine darbe vurdu

Twitter CEO’su Jack Dorsey’den koronavirüs bağışı

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.