Twitter kurucusu Jack Dorsey’nin geçen hafta NFT haline getirerek satışa çıkardığı Twitter’ın ilk gönderilerinden olan bu tweet’ten elde edilen geliri Afrika’ya bağışlayacak.

NFT pazar yeri Valuables’da satışa çıkarılan TRON CEO’su Justin Sun dahil, kripto ekosisteminde çok sayıda ismin dikkatini çeken açık artırmaya en yüksek teklifi Sina Estavi verdi. Estavi, tweet için platformda 2.5 milyon dolar teklif etmiş durumda.

Twitter CEO’su, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, tweet için başlatılan açık artırmanın 21 Mart’ta son aereceğini, elde edilen gelirin Bitcoin’e dönüştürülüp Doğu Afrika’da faaliyet gösteren ve aşırı yoksulluk içinde yaşayan ailelere bağış faaliyetinde bulunan GiveDirectly Vakfı’na bağışlanacağını söyledi.

NFT’ler, benzersiz dijital varlıklar olarak son dönemin en popüler alanlarından biri. Görsel sanattan, müziğe ve gazeteciliğe kadar her şey bir NFT olma potansiyeline sahip. Grimes ve 3lau gibi sanatçıların bireysel tokenları yüz binlerce dolara satılmıştır.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.