Twitter’ın Bitcoin destekçisi CEO’su Jack Dorsey, koronavirüsle mücadele kapsamında servetinin üçte birine denk gelen yüzde 28’ini yani 1 milyar dolar bağışlamaya karar verdi.

Jack Dorsey, dün Twitter hesabından duyurduğu gelişmede COVID-19 ile mücadele etmek için bir fon yaratmak adına, kripto para ödeme şirketi Square özkaynağından 1 milyar dolar kaydırdığını açıkladı. Twitter ve Square CEO’su Start Small olarak adlandırdığı Koronavirüs fonu oluşturdu.

Kız çocuklarının okutulması ve evrensel temel gelir

Dorsey yaptığı açıklamada, yeni girişimin odağında kız çocuklarının sağlık, eğitimi gibi konuların olacağını ifade ederken, evrensel temel gelir ile alakalı çalışmalar da yapılacağını söyledi. Dorsey, çalışmaların salgından sonra da süreceğini belirtti.

Bitcoin‘in gelecekteki rolünün büyük olacağına inanarak geçtiğimiz yıllarda kripto para ödeme şirketi Square’i hayata geçiren 43 yaşındaki CEO, Bitcoin’e belli aralıklarla yatırım yaptığını belirtmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.