Bitcoin’e olan hayranlığıyla kripto camiasında sevilen Twitter ve Square’in ünlü CEO’su Jack Dorsey, sadece ve sadece Bitcoin odaklı yeni bir şirket kuracaklarını açıkladı. Dorsey, “Odaklandığımız nokta Bitcoin, merkeziyetsizlik ise tek amacımız olacak” dedi.

Bitcoin’e yönelik oldukça ‘maksimalist’ bir çizgide yer alan Jack Dorsey, ödeme hizmetleri işinin Bitcoin bağlantılı finansal hizmetlere odaklanan “açık bir geliştirici platformu” oluşturmak için çalıştığını söyledi.

“Tek odak noktamız Bitcoin olacak”

Dorsey, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Square, tek amacı merkeziyetsiz finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak olan açık kaynaklı geliştirici bir platform oluşturacak. (Seller, Cash App ve Tidal ile birlikte). Önceliğimiz ve tek odak noktamız Bitcoin, projenin adı ise TBD olacak. Donanım cüzdan projemizde olduğu gibi bunu da tamamen herkese açık şekilde yapacağız. Açık yol haritası, açık geliştirme ve açık kaynak. Takımın oluşturulmasında ve liderlik edilmesinde Mike Brock bulunacak.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan herkes Jack Dorsey’nin organize ettiği “The B Word” etkinliğini merak ediyor. 21 Temmuz’da yapılacak etkinlikte Tesla CEO’su Elon Musk ile Jack Dorsey Bitcoin’i konuşacak ve konuşmanın gündem yaratması bekleniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!