Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Bitcoin ile ilgili açıklama yapan merkez bankası yetkilileri arasına katıldı. Kuroda, Bitcoin, çok spekülatif bir varlık ve fiyatı oldukça değişken. Ödeme yöntemi olarak düşündüğünüzde de az kullanılıyor.” dedi.

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey ve Avrupa Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Luis de Guindos gibi meslektaşlarının kripto para birimlerinin sadece spekülasyon araçları olduğu yönündeki açıklamalarına tamamen katıldığını belirten Kuroda, Bitcoin’in çok değişken ve güven vermeyen bir varlık olarak tanımladı.

Stabil coinlere Bitcoin’den daha olumlu baktı

Japonya Merkez Bankası Başkanı, itibari para birimlerine sabitlenen kripto paralar hakkında Bitcoin’e nazaran daha ‘olumlu’ ifadeler kullanarak, “Stabilcoin’lerin arkasında onları koruyacak varlıklar bulunuyor. Elbette onlar da yasal çerçeveye oturtulmalı ve sağlık şekilde yönetilmeli, böylece ödemelerde uygun şekilde kullanılma yolu olabilirler” dedi.

Çin Devlet Başkanı Liu He’nin Bitcoin madenciliğine tedbir alacaklarını açıklaması ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’i ödeme yöntemi olmaktan çıkararak başlattığı ve art arda yaptığı çevresel sebeplerden dolayı eleştirileriyle beraber Bitcoin’in fiyatı 30 bin dolara kadar gerilemişti. Bitcoin, bu haberin aktarıldığı dakikalarda 35 bin 700 bin dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.