Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı Jason Williams, güvenli liman varlığı olarak konumunu sağlamlaştırmasıyla Bitcoin’in (BTC) beş yıl içinde çılgın bir şekilde yaklaşık %18 bin artabileceğini söyledi ve 1 ila 3 milyon dolar arasında bir değere ulaşaceğini açıkladı.

Williams, PayPal ve Square gelişmelerine atıfta bulunarak, “Bitcoin önümüzdeki 5 yıl içinde 1-3 milyon dolara ulaşabilir. İnsanlar, büyük bankalar ve ülkeler hazinelerinde Bitcoin tutmaya başladığında neye benzeyeceği hakkında hiçbir fikre sahip değiliz.” ifadelerini kullandı.

Anahtar gelişme kurumsal yatırımcı

Kripto para yatırım fonu yöneticisi, Bitcoin’in arzının kısıtlı olmasının daha fazla kurumsal oyuncuyu çekecek ve kral kripto para biriminin değerini artırmaya devam edecek temel bir özellik olarak vurguluyor.

Nisan ayında Bitcoin 6.000 dolar civarında işlem görürken Jason Williams, BTC’nin bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları geçeceğini tahmin etmişti. Henüz 14 bin doları görebilen lider kripto para, bu haberin yazıldığı TSİ 13 bin 375 dolardan alıcı buluyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.