Dünyanın en zengin insanı unvanını zaman zaman Tesla CEO’su Elon Musk ile paylaşan Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, CEO görevinden istifa ederek yılın üçüncü çeyreğinde İcra Kurulu Başkanlığını devralacak. Bezos, yaptığı açıklamada bunu “Bu geçiş için en uygun zaman” olarak nitelendirdi.

Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, yaptığı açıklamada, 27 yıl önce kurduğu şirketin yönetiminden ayrılarak istifa edeceğini söyledi. Şirket, Bezos’un bu yılın üçüncü çeyreğinde İcra Kurulu Başkanı görevine geçeceğini açıkladı. Amazon Web Services CEO’su Andy Jassy, Bezos’tan sonra e-ticaret devinin yeni CEO’su olacak.

Koronavirüs koşullarının yaradığı dünyanın en büyük şirketlerinden Amazon, gerçekleştirdiği yıl sonu toplantısında 2020’nin dördüncü çeyreğinde elde ettikleri kârı iki katına çıkarak 7,2 milyar dolara yükseldiğini duyurdu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.