Dünyanın en zengin kişisi Jeff Bezos, tüm dünyada koronavirüs süreciyle birlikte birçok iş kolu önemini yitirip ekonomik dar boğaza girerken e-ticaret devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un, kişisel serveti 172 milyar dolara yükselerek kendi rekorunu kırdı.

Bloomberg’e göre, Bezos’un servetinin artmasının sebebi olarak insanların online ticarete yönelmesi olarak gösterilirken, kişisel serveti bu yılın başından bu yana 56.7 milyar dolar arttı.

Koronavirüs sürecinde satışlarını yüzde 25 artırarak piyasa değerini yükselten Amazon, bu alanda liderliğini korurken, ünlü milyarderin bundan dolayı dünya çapındaki çalışanlarına genel olarak yarım milyar dolar ikramiye dağıtacağı söylentileri dolaşmıştı.

Milyarderler listesinin ikinci sırasında 114 milyar dolar ile Microsoft’un kurucusu Bill Gates, üçüncü sırasındaysa 90,2 milyar dolarla Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg yer alıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.