FED Başkanı Jerome Powell, İsviçre’de katıldığı bir forumda kripto paralarla ilgili soruları yanıtladı ve FED’in şu an için kripto para çıkarma gibi bir düşüncesinin olmadığını belirtti.

İsviçre Uluslararası Çalışma Enstitüsü’nün sponsorluğunda İsviçre’deki bir forumda konuşan, Amerikan Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, merkez bankası destekli dijital para birimleri ve kripto para birimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Powell, “Eğer ABD’nin tek bir para birimi olmasını istiyorsanız bunun siber güvenliğini saplamak zorundasınız. Dolar şu an güvenli bir para birimi. Aksi halde bunu taklit etmek olur.” dedi.

Libra ve kripto para konusu

Son dönemde gündemi iyiden iyiye meşgul eden kripto para konusunda ise “Kripto paralarla ilgili gelişmeleri takip ediyoruz ve yenilikleri destekliyoruz.” dedi ve Çin ve bazı ülkelerin merkez bankalarının dijital para çıkarmak için harekete geçmelerini de yorumladı. Deneyimli yönetici, “FED’in yakın vadede böyle bir planı yok. Dijital para çıkarmayacağız.” sözlerini söyledi.

Libra‘nın Facebook‘tan dolayı inanılmaz bir kullanıcı tabanına sahip olduğunu ve sistemsel olarak hızlı olabileceğini itiraf eden Powell, bu dijital para biriminin düzenleyiciler tarafından nasıl denetleneceğini ve nasıl kabul göreceği hakkında şüpheleri olduğunu ifade etti.

FED Başkanı Powell: Libra çok riskli

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.