Ünlü analist Josh Rager, fiyatın 20 bin dolara ulaşmadan önce yaşadığı geri çekilmeler ışığında Bitcoin‘de yüzde 30 oranında sağlıklı bir düşüş bekliyor.

Kripto para analisti Josh Rager, Bitcoin’in son dört yıldaki tarihçesine baktığında bilinçsiz bir yükseliş görmediğini söyledi ve sağlıklı bir geri çekilme beklediğini ifade etti. 2016’dan beri kısa vadeli yükselişlerin akabinde yüzde 30-40 arasında düzeltme yapma eğiliminde olduğunu ifade etti.

Bitcoin, son bir ayda geçen hafta 6 bin 400 dolara ani bir düşüşünden sonra neredeyse hiç aşağı yönde hareket etmedi. Buna bağlı olarak bazı analistler, Bitcoin fiyatının ivmede bir düşüş görülmeden yükselmesini baz alarak ufak bir düzeltme bekliyor.

Josh Rager, “Bitcoin’de yüzde 30 düşüş yaklaşıyor. Tarih tekrarlanırsa, fiyat yeni bir tarihi zirveye ulaşmadan önce birçok güçlü geri çekilme görülebilir. Bitcoin, 20 bin dolara giderken 2015’ten beri fiyatın yüzde 30 ve daha fazla düştüğü en az 9 geri çekilme yaşandı. Önümüzde pek çok alım fırsatı var.” diyerek lider kripto paranın 9-10 bin dolar seviyelerinden sonra geleceğini ileri sürüyor. 2019’a çılgın bir başlangıç yapan Bitcoin’in fiyatı 22 Nisan’da 5 bin 300 dolardan bir ay içinde 8 bin dolara kadar tırmandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!