Önceden Bitcoin konusunda yıllar boyu olumsuz açıklamalar yapan ABD’li yatırım bankası JP Morgan, son dönemde daha olumlu raporlar ve fiyat tahminleri yapıyordu. Bitcoin‘deki 64 bin dolardan 50 bin dolar seviyelerine yapılan düzeltme sonrası JP Morgan, BTC için olumlu görüşünü endişeye bıraktı ve hedef fiyat olarak 60 bin doları gösterdi.

Dünyanın en büyük bankalarından olan JPMorgan’daki analistler, Bloomberg’deki rapora göre Bitcoin (BTC) piyasasının zayıflık belirtileri gösterdiği belirtiliyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta sonu tüm kripto para borsalarında 1 milyonun üzerindeki trader, 10 milyar dolarlık pozisyon tasfiye olmuş, bu hareketle yüzde 10’dan fazla düşüş yaşamıştı ve bunun 5 milyar doları yalnızca Bitcoin işlemlerinden kaynaklandığı belirtilmişti.

JP Morgan’ın önemli stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, bu yaşananların Bitcoin’deki momentuma büyük zarar verdiğini ifade ederek, “Geçtiğimiz birkaç günde vadeli Bitcoin piyasaları sert bir tasfiye yaşadı. Bu durum Şubat ve Ocak ortasındaki ile Kasım onundaki tasfiyelere benziyordu. Momentum sinyalleri hala yüksek olmasına rağmen, azalan kurumsal Bitcoin alımları sebebiyle birkaç aylığına düşüş gösterebilir. Geçmiş dönemlerdeki düşüşlerden sonra yaşanan geri dönüşleri hatırlıyoruz. Bunu sağlayan kurumsal firmaların alımlarıydı. Ancak şimdi bazı şüpheler var. Bitcoin 60 bin doların üzerine kıramazsa momentum sinyalleri çökecektir.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.