Dünyanın en büyük yatırım bankalarından JP Morgan’ın, Bitcoin fonunu bu yaz başlatacağı iddia edildi. Bitcoin fonunun saklama hizmetini de NYDIG şirketi sağlayacak.

JPMorgan Chase, belirli müşterilere aktif olarak yönetilen bir bitcoin fonu sunmaya hazırlanıyor. Dönemsel olarak bakıldığında Bitcoin’i bir varlık sınıfı olarak benimseme olasılığı en düşük ABD bankalarından biriydi. JP Morgan CEO’su geçmişte Bitcoin ile ilgili oldukça olumsuz açıklamalarda bulunmuştu.

Konuya hakim ve bilgi sahibi olan iki kaynak CoinDesk’e, JPMorgan Bitcoin fonunun bu yaz piyasaya sürülebileceğini söyledi. Üçüncü bir kaynak, NYDIG’in de JPMorgan’ın saklama sağlayıcısı olarak hizmet vereceğini ifade etti.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, 2017’de Bitcoin için “Satın alacak kadar aptalsan, bedelini bir gün ödersin” diyerek BTC’yi tehlikeli bir sahtekarlık olarak nitelendirdi ve daha sonra ona dokunan herhangi bir çalışanını da “bir saniyede kovmakla” tehdit etmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.