CEO’su Jamie Dimon’un bir zamanlar Bitcoin’i bir dolandırıcılık olarak nitelendirdiği ve kripto para piyasasına karşı bir duruş sergileyen ABD bankası JPMorgan, kripto parası JP Morgan Coin’i duyurdu.

Bankanın küresel toptan ödemeler başkanı Takis Georgakopoulos, JPM Coin’in bu hafta ilk kez ticari olarak büyük bir teknoloji şirketi tarafından dünyanın her yerine ödeme yapmak için kullanıldığını doğruladı.

Georgakopoulos, bankanın, blokzincir teknolojisinin ticari faaliyetlerde kullanılması için 100 kişiden oluşan ve Onyx adında bir birim oluşturulduğunu belirtti ve “Onyx’i başlatıyoruz çünkü bu teknolojilerin ticarileştirildiği bir döneme, araştırma ve geliştirmeden gerçek bir iş haline gelebilecek bir şeye geçtiğimize inanıyoruz.” sözlerini sarf etti.

JP Morgan büyük bir fark yaratacak! Liink, söylentilere yol açtı

100’den fazla ülkede günde 6 trilyon doların paranın hareket ettiği bir banka olan JPMorgan, sınır ötesi ödemelerde dünyanın en büyük oyuncularından biri konumunda. Bununla birlikte, bu sistem, ödemeler bazen hesap bilgilerindeki hatalar veya diğer sorunlar nedeniyle reddedilen karmaşık bir küresel muhabir bankalar ağına dayanmaktadır.

Bununla birlikte bu sistem, ödemeler bazen hesap bilgilerindeki hatalar veya diğer sorunlar nedeniyle reddedilen işlemlerin önüne geçilecek.

Onyx ağını test edecek ve etkileşime girecek olan bankalar arası grubun adı “Liink” olarak değiştirildi ve bu durum, Twitter’daki bazı önde gelen kripto para birimi gözlemcilerinin piyasa değerine göre dünyanın yedinci en büyük kripto para birimi olan Chainlink ile paralelliklerini kurmasına yol açtı.

Denemelerine geçen yaz başlayan JPM Coin’in çıkarılma amacının, firmalar arasında yapılan ve tahviller için olan işlem hızını artırmak olduğu belirtilmiş ve Consensys’ten satın alınan, daha sonra ise banka tarafından geliştirilen Ethereum’un özel versiyonu olarak da nitelendirilebilecek Quorum üzerinde oluşturuldu.

İlginizi Çekebilir:  ABD'nin en eski bankası Bank of New York Mellon'dan, kripto startup'ı Fireblocks'a yatırım
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.