JP Morgan Chase, COVID-19’un daha fazla yayılmasını engellemek amacıyla 1000 banka şubesini kapatma kararı aldı.

Banka, ABD’nin 38 eyaletinde toplamda 5,100’den fazla şubeye sahip. Financial Times’ın haberine göre, çarşamba günü çalışanlarına 1000 şubenin salgın nedeniyle kapatılacağını duyurdu. Evden çalışma seçeneği ise çalışanların inisiyatifine bırakıldı.

Diğer bankalar faaliyet göstermeye devam ediyor

Financial Times’ın haberine göre, ABD’deki birçok banka hala faaliyet göstermeye devam ediyor. Örneğin Wells Fargo, mağazalarında ciddi dezenfeksiyon çalışmaları yapıyor ve çalışanlarını sosyal mesafe konusunda uyarırken çoğu şubesini açık tutmaya devam ediyor. 

Bank of America ve Citigroup da faaliyet gösteren diğer firmalardan.

CBA’nin (Consumer Bankers Association) CEO’su olarak görev yapan Richard Hunt, Financial Times’a verdiği röportajda ABD genelindeki banka şubelerinin %99’unun açık olduğunu bildirdi. Bazı şubelerin servis hizmetine geçtiğini bazı şubelerin ise üniversite içi ve çevresinde bulunduğu için kapalı bulunduğunu söyledi. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.