JP Morgan analistleri, son dönemde büyük çıkış gösteren Bitcoin ile ilgili ‘yatırım önerisi’nde bulundu. Analistler, piyasalardaki dalgalanmalar ve enflasyondan korunmak adına birikimlerinin ya da portföylerinin yüzde 1’ini Bitcoin’e ayırabileceklerini ifade etti.

Bitcoin konusundaki en büyük tartışma konularından biri de yatırımcıların ellerindeki nakitin ne kadarının Bitcoin’de tutulması gerektiği. BTC maksimalistleri bu konuda çok daha yüksek sayıda Bitcoin tutmanın her zaman daha iyi olduğunu söylerken, daha normal bakan yatırım uzmanları insanların ellerindeki paranın tamamını değil bir kısmını yatırmasının daha faydalı olacağı yönünde görüş bildiriyor.

Bitcoin’de her geçen yıl arz azalıyor

Analistler ayrıca, Tesla, MicroStrategy gibi dev kurumlar ve şirketlerin önemli miktarları oldukça hızlı bir şekilde satın aldıkları için her geçen gün daha da azalan Bitcoin arzının altını çizdi. son birkaç ay içinde popülaritesini artıran BTC’nin azalan likit arzı çok önemli bir konu olarak gözler önünde yer alıyor. 2020 yazından bu yana çok sayıda dev şirket BTC çılgınlığına katıldı. Şu an itibariyle MicroStrategy 90.000’den fazla Bitcoin’e sahip, Grayscale rekor seviyelerde yeni BTC satın alıyor, Tesla Bitcoin’e 1.5 milyar dolar ayırdı ve bu alımdan sonra çok sayıda kurum yüklü miktarda BTC satın aldı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.