ABD’nin çok uluslu dev bankalarından Goldman Sachs, bir diğer büyük banka JP Morgan gibi kendi kripto parasını çıkarmak için harekete geçiyor.

Fransız basınına konuşan Goldman Sachs CEO’su David Solomon, kripto para oluşturma düşüncelerinin olduğunu ve bunu uygulamaya koymak için tokenizasyon konusunda kapsamlı bir araştırma içinde olduklarını söyledi.

Blockchain tabanlı dijital paraların uluslararası ödemeleri kolaylaştıracağı inancına sahip olduğunu söyleyen Solomon, JPMorgan‘a benzer bir şekilde Goldman Sachs’ın da buna benzer bir dijital paranın gerçek para birimleri tarafından desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Kripto paralar konusunda büyük bir yarışın olduğunu ifade eden tecrübeli yönetici, “Dünyadaki tüm büyük finansal kurumların, tokenizasyon, sabit paralar ve temassız ödemeler konusundaki potansiyeline baktığını varsayın. Düzenleyici kurumlar şu an sektörde neler olup bittiğini izliyorlar. Sistemin nasıl çalışacağını merak ediyorlar ve ödeme akışlarına karşı çok dikkatliler. Çok sayıda insan gözünü bu sektöre çevirdi. Hangi platformun öne çıkacağını söylemek için henüz çok erken. Bu Facebook mu olur, ya da insanların şu anda takip ettiği diğer elli şirketten biri mi olur, bunu bilmiyorum.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.